umywalka w łazience
Wnętrza

Jak wybrać umywalkę do łazienki?

Czy wybór umywalki, która znajdzie się w łazience, należy do zadań skomplikowanych? Wystarczy, że przyjrzymy się dziesiątkom modeli, które są dziś dostępne w sprzedaży, a trudno będzie nam nie oprzeć się takiemu wrażeniu. Na szczęście, przestrzegając kilku zasad można przekonać się o tym, że będziemy w stanie uporać się z tym zadaniem.

Wybór umywalki – najważniejsze kwestie

Bez względu na to, jakie są nasze upodobania stylistyczne, szukając idealnej umywalki do łazienki musimy brać pod uwagę to, z jakiej wielkości pomieszczeniem mamy do czynienia. Nietrudno się przy tym domyślić, że im większa jest łazienka, tym lepiej. Gdy pomieszczenie jest duże i przestronne, każde aranżacyjne szaleństwo jest mile widziane. Gdy jednak łazienka nie należy do pomieszczeń sporych rozmiarów, musimy stawiać sobie więcej ograniczeń. Nawet najpiękniejsza umywalka nie będzie nas przecież zachwycać, jeśli jej obecność wiązać się będzie z trudnościami z poruszaniem się po pomieszczeniu.

Oczywiście, nie można zapominać o tym, że to, w jakim stylu utrzymana jest łazienka, również jest ważne. Nawet, jeśli jakiś typ umywalki bardzo się nam podoba, przed jego zakupem warto zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście będzie on pasował do stylu w jakim utrzymane jest wnętrze. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby tworzyć stylizacja kontrastujące ze sobą. Jeśli jednak te mają się sprawdzić, powinny być przemyślane, a tego nie można, niestety, powiedzieć o wszystkich podejmowanych przez nas próbach.

Najpopularniejsze rodzaje umywalek

Gdybyśmy mieli wskazać ten typ umywalek, który jeszcze nie tak dawno święcił triumfy w naszym kraju, z pewnością w pierwszej kolejności zwrócilibyśmy uwagę na umywalki wpuszczane w blat. Nadal można spotkać je wśród modeli dostępnych w sprzedaży i choć nie są postrzegane jako przesadnie nowoczesne, ich zakup wcale nie musi być złym rozwiązaniem. Za zainwestowaniem w nie przemawia przede wszystkim wygoda korzystania, nie brakuje również osób zwracających uwagę na to, że trudno o modele, których czyszczenie byłoby równie nieskomplikowane. Jeśli umywalka jest zintegrowana z szafką, nie trzeba obawiać się również tego, że pomiędzy blatem oraz krawędzią ceramiki będzie tworzyć się wilgoć.

umywalka myjemy się

Oczywiście, nie jest to jedyne rozwiązanie, którym warto się zainteresować. Wcale nie mniej atrakcyjne są umywalki nablatowe – efektowne, a przy tym zachwycające swoją oryginalnością. To rozwiązania idealnie sprawdzające się wtedy, gdy zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca w szafce.

Wybór baterii i jego znaczenie

Bez względu na to, na jaki model umywalki się zdecydujemy, musimy mieć świadomość tego, że będzie ona wymagać odpowiednio dopasowanej baterii. Dziś największą popularnością cieszą się baterie ścienne – zarówno natynkowe, jak i podtynkowe. Modne są jednak również baterie umywalkowe wpuszczane w blat https://armadesi.pl/13-baterie-umywalkowe-na-blat oraz w samą umywalkę. Przemyślany wybór baterii podnosi atrakcyjność łazienki, zwiększa jednak również komfort korzystania z umywalki. Nie warto na nim oszczędzać, choć nie należy też decydować się na takie rozwiązania, które się nam nie podobają nawet, jeśli są uważane za dość solidne.

Redaktor
Na blogu HomeDays dzielę się własnymi doświadczeniami oraz wiedzą ekspercką z zakresu budownictwa i wnętrz, jak również nowych technologii oraz zdrowia, w kontekście aranżacji wnętrz i budowy. Jeżeli chcesz zaprezentować swoje umiejętności piśmiennicze na HomeDays, zapraszam do kontaktu.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.