toaleta i bidet
Wnętrza

Baterie bidetowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

W ostatnich latach do łask wraca klasyczny bidet. To idealne urządzenie do higieny intymnej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, bidet jest teraz bardziej praktyczny i wygodniejszy.

Mechanizm

Jednouchwytowa bateria wyposażona jest w uchwyt umożliwiający jednoczesną regulację ciśnienia i temperatury wody. Jest to bardzo praktyczne: możesz jedną ręką włączyć wodę o żądanej temperaturze, przekręcając pokrętło do góry i na bok. Baterie dwuzaworowe są wyposażone w dwa pokrętła do ciepłej i zimnej wody i regulacji temperatury. Zawory są izolowane i doprowadzają wodę do kranu pod wymaganym ciśnieniem. Dzięki mechanizmowi zawiasów wszystkie bidet krany są wyposażone w kierunkową wylewkę, dzięki czemu łatwiej i bardziej precyzyjne, aby skierować strumień wody. Regulatory temperatury utrzymują temperaturę wody maksymalnie 38 stopni C, w zależności od modelu, i zapobiegają ryzyku poparzenia. Dla większej trwałości perlatory – część mieszacza, przez którą przepływa woda – są zawsze wyposażone w filtry zapobiegające osadzaniu się kamienia. Niektóre modele baterii są wyposażone w dotykowy ogranicznik ciśnienia, który pozwala regulować przepływ wody i unikać niepotrzebnych jej strat, dzięki niewielkiemu przełącznikowi, który uruchamia się po mocniejszym naciśnięciu dźwigni mieszacza.

Rodzaje baterii bidetowych

Główne różnice między różnymi modelami baterii bidetowych dotyczą konstrukcji urządzenia i jego komponentów. Główne typy można pogrupować według następujących kryteriów:
  • standardowa bateria z jednym lub trzema otworami;
  • bateria z prysznicem higienicznym;
  • bateria z wylewką.
Najpopularniejszym modelem jest bateria z jednym lub trzema otworami. Swoją konstrukcją przypomina baterię, montowane na umywalce. Bateria bidetowa z ruchomym aeratorem – charakterystyczną cechą takiego miksera jest ruchomy aerator, za pomocą którego można zmienić kierunek dopływu wody. Najwygodniejsza w użyciu jest bateria do bidetu z natryskiem. Bateria ma otwór, w który włożony jest elastyczny wąż. Głowica prysznicowa montowana jest na ścianie obok bidetu w specjalnym uchwycie.
Bateria bidetowa z higienicznym prysznicem – tutaj woda jest dostarczana przez części znajdujące się pod krawędzią miski. Do modeli z wewnętrznym wypełnieniem opracowano mikser z wylewką. Ten typ bidetu jest przeznaczony wyłącznie do montażu na podłodze, a nie do montażu wiszącego.
użycie bidetu z podwieszanym natryskiem

Baterie z czujnikiem do bidetów

W bateriach bidetowych https://armadesi.pl/37-baterie-bidetowe na dotyk zainstalowano czujnik ruchu. Kiedy zbliżasz się na określoną odległość (w zależności od modelu), czujnik przesyła sygnał do automatycznego urządzenia, które uruchamia wodę o określonej temperaturze. Bateria jest ładowana z akumulatora. Wygodną opcją jest obecność termostatu. Można go wbudować w korpus baterii lub umieścić oddzielnie. Termostat umożliwia ustawienie ciśnienia w głowicy oraz temperatury doprowadzanej wody. Takie urządzenia wykluczają możliwość poparzenia w przypadku nagłego wyłączenia zimnej wody, wyłączają się automatycznie w przypadku zmiany ciśnienia wody w układzie.

Materiał

Korpus bidetu jest zwykle wykonany z metalu. Można znaleźć bidety z różnymi wykończeniami: najpopularniejsze z nich to chrom z polerowanym lub błyszczącym wykończeniem odbijającym światło. Istnieją również modele z mosiężnym lub miedzianym wykończeniem w stylu vinatge.
Jak oszczędzać wodę i energię za pomocą baterii bidetowej?
Oto kilka wskazówek, które pomogą ci zmniejszyć wpływ na środowisko oraz zużycie wody i energii za pomocą baterii bidetowej:
  • Sprawdź uszczelki i zawory pod kątem wycieków, aby uniknąć nadmiernego zużycia wody.
  • Zainstaluj napowietrzacze. Niezależnie od wahań ciśnienia, napowietrzacze mogą zmniejszyć zużycie wody do 3,8 litra na minutę, co oznacza 70% oszczędności rocznie.
  • Używaj ekonomicznych baterii bidetowych. Technologia śledzenia zużycia wody może również pomóc ci zaoszczędzić na rachunkach. Niektóre baterie są wyposażone w technologię EcoSmart, która automatycznie ogranicza zużycie wody: zużywają tylko 5 litrów wody na minutę.

Jak dbać o baterię bidetu?

Należy czyścić baterię bidetu przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli masz baterię bidetową ścienną z prysznicem ręcznym, upewnij się, że w dyszach i na uchwytach nie gromadzi się brud i bakterie. Usuń brud i bakterie ściereczką antybakteryjną lub wilgotną gąbką i mydłem.
Redaktor
Na blogu HomeDays dzielę się własnymi doświadczeniami oraz wiedzą ekspercką z zakresu budownictwa i wnętrz, jak również nowych technologii oraz zdrowia, w kontekście aranżacji wnętrz i budowy. Jeżeli chcesz zaprezentować swoje umiejętności piśmiennicze na HomeDays, zapraszam do kontaktu.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.